24.04.2018 Salı
TARİHÇE
 
 
YURTTAHUZUR   YURTTAHUZUR
     
 

1970 yılında, Samsun’da faaliyet gösteren ÇARŞI ve MAHALLE BEKÇİLERİ DERNEĞİ üyelerinden gelen teklif üzerine, bu derneğin başına getirilen Abdullah AKDAĞ, ülke genelinde, dernek çalışmalarını duyurabilmek amacıyla, GECE POSTASI adı altında bir gazete çıkarmaya karar vermiştir.

 

Bu esnada henüz kurulma aşamasında olan Ankara Toplum Polisinin bünyesinde, çalışmalarını sürdüren Polis Derneği üyelerinden gelen istek üzerine, GECE POSTASI isminde değişiklik yapılarak, 07.08.1972 tarihinde POLİSİN SESİ GAZETESİ yayın hayatına başlamıştır.

 

Polis Derneği’nin (POL-DER) Bakanlık ve Genel Müdürlük temas ve çalışmalarını tüm teşkilata duyurmaya başlayan Polisin Sesi Gazetesinin baskı adedi (1972-1976 yılları arasında) 10 bine ulaşmış tirajı yüksek ve kitlesi geniş bir gazete olarak yayın hayatını sürdürmüştür.

 

 

Yine merkezi Ankara'da olmak üzere, sırasıyla;


25.03.1980 tarihinde KENT GAZETESİ
08.09.1981 tarihinde, SEMBOL GAZETESİ olmak üzere, bir yayın dönemi yaşanmıştır.
1985 yılının sonlarına kadar, KENT GAZETESİi yayın hayatını sürdürürken, teşkilat bünyesinde, yeni bir isim arayışına başlanmıştı.


Gelen umumi teklifler arasında, ön sıraya HUZUR isminin çıkmasıyla
HALKIN HUZURU, POLİSİN GURURUDUR, sözünden de esinlenerek, ilk sayısı Ekim 1986 yılında basılarak yayına başlayan YURTTA HUZUR GAZETESİ bayrağı, 3 Kasım 2009 tarihine kadar Abdullah AKDAĞ'ın elinde, dalgalanmaya devam etmiştir.

 

1996 yılında istihbarat müdürü olarak başarılı çalışmalara imza atan Mevlüt KILIÇ 3 Kasım 2009 tarihinden bu yana almış olduğu imtiyaz sahipliğiyle YURTTA HUZUR bayrağını dalgalandırmaya devam etmektedir.


Hizmetlerin daha verimli olabilmesi için, hem Genel Merkezin hemde İmtiyaz sahipliğinin değişmesiyle birlikte:
Abdullah AKDAĞ'dan görevi devralan Mevlüt KILIÇ, HOŞDERE CADDESİ No. 188/7 Y.Ayrancı ANKARA " adresinde, tüm emniyet camiasına ve okuyucularımıza hizmet sunmaya devam etmektedir.

Saygılarımızla..

   
 
 
Eylül-Ekim
Abone Olun
   
  Üye Girişi
Kullanıcı ismi
Şifre
 
« Kayıt ol | Şifremi unuttum? »
Toplam Ziyaretçi Sayısı : frontpage hit counter