24.04.2018 Salı
KÜLTÜR
Ağrı Polisi Vatandaşla Elele
 
 
Ağrı Emniyet Müdürlüğü olarak İl Merkezi ve İlçe Merkezlerinde daha güvenli ve daha huzurlu ortamın oluşturulması ve güvenlik hizmetlerine toplumun katılımının sağlanması amacıyla mahalle bazında "POLİS VATANDAŞ ELELE" adı altında huzur toplantıları düzenlenmesi kararlaştırıldığı bildirildi.

İl Merkezine bağlı 17 Mahallede 3 aylık süre içerisinde düzenlenmesi planlanan bu toplantılar İl Emniyet Müdürümüz Sayın Naci KURU ve İl Emniyet Müdür Yardımcılarının yanı sıra Ağrı Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bulunan Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amiri, Asayiş Şube Müdürü, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü, Polis Merkezi Amirlerinin, mahalle muhtarları ve mahalle sakinlerinin katılımlarıyla gerçekleşmektedir.

1 Haziran 2010 tarihi ile düzenlenmesine başlanan toplantıların ilk ikisi öncelikli olarak Ağrı ilinin gelir düzeyi düşük mahalleleri olan 100. Yıl ve Fatih Mahallelerinde İl Emniyet Müdürümüz Sayın Naci KURU'nun başkanlığında düzenlenmiş olup, toplantılarda genel olarak mahallelerin genel güvenlik durumu, trafik yönünden problemler ve çözümleri, asayiş yönünden problemler ve çözümleri görüşülmüş, mahalle sakinlerinin sorunları hakkında konuşulmuş ve konunun uzmanı şube müdürleri ve büro amirleri tarafından açıklayıcı bilgilendirmeler yapılmıştır. Suçların önlenmesi ve güvenlik hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi açısından çevresel koşulların iyileştirilmesi başta gelen önlemler arasında yer almaktadır. Bu amaçla belediye ve diğer kamu kurumları ve kuruluşları ile ilgili problemler de görüşülmüş olup, ilgili kurumlara iletilmek üzere sorunlar tespit edilmiştir. Mahalle sakinleri tarafından genel emniyet hizmetlerinin yanı sıra Emniyet Müdürlüğümüzün 2009 yılı içerisinde başlatmış olduğu Toplum Destekli Polislik (TDP) hizmetlerinin, Okul Polisi Projesinin ve huzur toplantılarının memnuniyetle karşılandığı görülmüş olup çalışmalarımız geliştirilerek devam ettirileceği bildirilmiştir.
 
16.07.2010 13:02
 

 

Yorum yaz
Yorumlar
Yorum kayıdı bulunamadı.
 
Haberi Paylaş
Facebook Google
Twitter myspace
Yahoo Digg
Friend Feed Delicious
Mixx Reddit
Stumble Upon E-posta gönder
 
 
Diğer Kültür Haberleri
 
• Nizip'te, Polisevi ve Lokali, Törenle Hizmete Açıldı.
• POLİS EŞLERİNDEN, HALK EĞİTİM MERKEZİNE DESTEK
• Ağrı Polisi Vatandaşla Elele
• Emniyet Mensubu Eşlerinden Bir Sergi Daha
• Polislerin Emekliliği 52'den 55'e Uzatıldı
 
 
Eylül-Ekim
Abone Olun
   
  Üye Girişi
Kullanıcı ismi
Şifre
 
« Kayıt ol | Şifremi unuttum? »
Toplam Ziyaretçi Sayısı : frontpage hit counter