24.04.2018 Salı
EĞİTİM
Halkın Desteğiyle Afyon Polisine 30 Yeni Araç Alındı.
 
 

A.KARAHİSAR(HUZUR)- Afyonkarahi­sar ilimizde, Polis-Halk ilişkilerinin olumlu çizgilerde seyretmesi neticesi, memnuniyet verici gelişmeler doğmaktadır. Polisevinde düzenlenen DAYANIŞMA YEMEĞİNDE alınan kararlar, sevindirici ve heyecan veri­ci olmuştur.

Edinilen bilgilere göre;

İl Emniyet Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılan toplam 38 aracın 10 yıl ve daha üzeri modellerde olması ve de çok sık arı­za yapmalarından dolayı ilgili mevzuat hü­kümleri doğrultusunda, mübadele yapıl­masına karar verilmiştir. Ancak, yapılan araştırmalar sonucunda, 38 aracın müba­delesi sonucunda yerine sadece 5-6 araç alınabileceği tespit edilmiştir.

Afyon'un huzur ve güvenliği için halkı­mıza sunmuş olduğumuz güvenlik hizmet­lerinin aksamaması ve daha üst seviyelere ulaşılabilmesi amacıyla, Valimiz Sayın Ha­luk İMGA’nın da destekleri ile Polis-Halk dayanışması çerçevesinde, ilimizdeki sa­nayici ve işadamlarının katılımıyla Müdür­lüğümüze araç alımı ile ilgili proje başlatılmıştır.

Bu proje kapsamın­da, 27.05.2010 günü saat: 12.00’da Afyonkarahisar Po­lisevi’nde, Vali Sayın Haluk İMGA ve ilin önde gelen sana­yici ve işadamları ile dayanış­ma yemeği düzenlenmiştir.

Davete teşrif eden işadam­larına, hazırladığımız proje­mizle ilgili bilgi verilmiş ve ka­tılımcı işadamlarının tamamı­mın, projemize çok yakından ve samimi olarak ilgi göstere­rek, destek verdikleri memnu­niyetle görülmüştür.

Hazırlanan bu proje ile ilgili olarak de­vam eden çalışmalar neticesinde şu ana ka­dar yaklaşık 25 adet araç alınmış ve bu ça­lışmalar sonucunda toplam 30 aracın teş­kilatımızın hizmetine sunulması hedeflen­miştir.

Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Nar­kotik Suçlar Büro Amirliğince, ilimizde uyuşturucu madde temin ederek ticareti­ni yapan ve "Sokak Satıcıları" olarak da bi­linen şahısların faaliyetlerinin deşifre edil­mesine yönelik olarak başlatılan ve uzun süredir de devam eden çalışmalar netice­sinde, değişik tarihlerde uyuşturucu mad­de kullanan çok sayıda şahsa işlem yapıl­mıştır.

Bu çalışmalar kapsamında elde edilen somut bilgilerin ışığında Cumhuriyet Baş­savcılığının talimatı ve mahkeme kararına istinaden 23.05.2010 günü Aydın, Muğla, Konya ve Antalya illeri ve ilimizde bulunan toplam 16 adrese eş zamanlı olarak yapı­lan operasyon neticesinde;

Uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçlarını işlediği tespit edilen toplam 14 şahıs gözaltına alınmış ve şa­hısların adreslerinde yapılan aramalarda; 300 gr civarında esrar maddesi, hassas te­razi, bol miktarda bir kısmı ekilmiş kene­vir tohumu, 65 kök Hint Keneviri bitkisi, bol miktarda kilitli poşet, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet amaç dışı bıçak, esrar içerken kullanılan düzenek, satışa hazır vaziyette uyuşturucu madde ve üretimde kullanılan malzemeler ele geçirilmiştir.

Yapılan adli tahkikat neticesinde; bir şüpheli şahıs, Cumhuriyet Savcılığınca, 3 şüpheli şahıs ise mahkemece serbest bıra­kılmış, diğer şüpheliler de (10 şahıs) Türk Ceza Kanununun 188. maddesi gereği "Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Bu dosya kapsamında bugüne kadar ya­pılan yakalamalarda 33 ayrı olayda toplam 45 şahıs "Uyuşturucu Madde Bulundur­mak ve Kullanmak" suçundan adli makam­lara sevk edilmiştir. Ayrıca, gençlerimizi madde bağımlı­sı yapmaya çalışarak kirli kazanç elde eden uyuşturucu tacirlerine yönelik çalışmaların devam ettiği bildirilmiştir.

 

 
16.07.2010 13:28
 

 

Yorum yaz
Yorumlar
Yorum kayıdı bulunamadı.
 
Haberi Paylaş
Facebook Google
Twitter myspace
Yahoo Digg
Friend Feed Delicious
Mixx Reddit
Stumble Upon E-posta gönder
 
Diğer Eğitim Haberleri
 
• ADANA'DA "ÇİÇEK TUTAN ELLER PROJESİ"
• Sarıyer'de Bir Polis Şehit Oldu
• Halkın Desteğiyle Afyon Polisine 30 Yeni Araç Alındı.
 
 
Eylül-Ekim
Abone Olun
   
  Üye Girişi
Kullanıcı ismi
Şifre
 
« Kayıt ol | Şifremi unuttum? »
Toplam Ziyaretçi Sayısı : frontpage hit counter