24.04.2018 Salı
ASAYİŞ
İKTİDARDA KAPKARA VİCDANLI BİR ZÜMRE BULUNMAKTADIR
 
 

MHP lideri Devlet Bahçeli; "Türkiye'yi hala şaibelerden arınmamış bir Başbakan yönetmektedir. 30 Mart'ın istikameti nereye çıkarsa çıksın, siyasi neticeler neyi gösterirse göstersin iktidarda henüz rüşvet ve yolsuzluğun batağına saplanmış, kapkara vicdanlı bir zümre bulunmaktadır" dedi.

Bahçeli, 30 Mart Mahalli İdareler Genel Seçiminin kesin olmayan sonuçlarının büyük ölçüde belli olduğunu dile getirerek; "Türkiye çekişmeli bir seçim sürecini geride bırakmıştır. Bu seçimlerin propaganda döneminde ahlaki, hukuki ve vicdani tüm değerler çiğnenmiştir. Yandaş ve yalaka medya gerçekleri örtmek, yanlışları gizlemek amacıyla adeta geceyi gündeze katmıştır. AKP, devletin her türlü imkanını pervasızca kullanmış, kamu kaynaklarını keyfince siyasi faaliyetlerine seferber etmiştir. AKP zihniyeti, toplumsal ve siyasal yapıyı aşırı şekilde germiş, bugüne kadar görüşmemiş biçimde kutuplaştırmıştır ve millet iradesini çarpıtmıştır" diye kaydetti.

"BAŞBAKAN VE PARTİSİ TEMİZE ÇIKMAMIŞTIR"

Seçim arifesinde 17 Aralık operasyonunun yaşandığını hatırlatan Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü; "Başbakan ve hükümeti somut delillere dayanan vahim iddiaların muhattabı olmuştur. Türk milleti hırsızlık yapanları, rüşver alışverişine taraf olan failleri net olarak tanımış ve görmüştür. Başbakan ve partisi hangi sonucu alırsa alsın, haksızlıklar, hukuksuzluk ve ahlaksızlıklar sandıkta aklanmamış, temize çıkmamıştır. 30 Mart mahalli idareler seçimleri sonrası Türkiye çok şeye gebedir. Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı çok iyi bilinmelidir. Seçim sonuçları yargının yerine geçemeyecek, mahkemelerin görevlerini ifa edemeyecektir. Başbakan Erdoğan'ın kesin olmayan seçim sonuçlarına dayanarak yaptığı sözde balkon konuşması, Türkiye'nin bundan sonraki hal ve gidişatı hakkında önemli ipuçları vermiştir. Anlaşılan Başbakan, cepheleşmeleri teşvik ve tahrik etmeyi ısrarla sürdürecektir. Hükümetinin ve partisinin bulaştığı yolsuzluk kirini ve karanlık ilişkiler ağını hukuken temizlemeden muhalefete yüklenmesi aklına estiği gibi muhalefete ayar vermeye teşebbüs etmesi her şeyden önce demokratik terbiye ve adaba hakarettir. Başbakan Erdoğan'ın 'yeni Türkiye' ucubesi yetmezmiş gibi, 'yeni muhalefet' nakaratlarını da seslendirmesi aymazlık, kendini bilmezlik ve akıl noksanlığıdır."

"İKTİDARDA KAPKARA VİCDANLI BİR ZÜMRE BULUNMAKTADIR"

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın balkon konuşmasını şöyle değerlendirdi; "Türkiye'yi hala şaibelerden arınmamış bir başbakan yönetmektedir. 30 Mart'ın istikameti nereye çıkarsa çıksın, siyasi neticeler neyi gösterirse göstersin iktidarda henüz rüşvet ve yolsuzluğun batağına saplanmış, kapkara vicdanlı bir zümre bulunmaktadır. Başbakan Erdoğan'ın balkon balkon konuşması vesilesiyle yanına alıp kalabalıkları selamlattığı kişi ya da kişiler, yakayı kurtarmış ve suçlamalardan kurtulmuş değildir. Yakın gelecekte helal kazanç kesinlikle kazanacaktır."

"MHP ÖNEMLİ SAYILABİLECEK BİR BAŞARIYA İMZA ATMIŞTIR"

MHP olarak Türk milletinin seçim ve tercihine saygı duyduklarını dile getiren Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü; "Milli iradenin vermiş olduğu mesaj mutlaka dikkatle değerlendirilecektir. Yaşanan çok sıkıntılı siyasi süreçler ve imkânların kısıtlılığı göz önüne alındığında MHP önemli sayılabilecek bir başarıya imza atmıştır. Bilhassa Büyükşehir, İl, İlçe ve Belde Belediye Başkanlıklarında ya kazanmış ya da kazanmanın eşiğine gelmiştir. Bu bizim açımızdan bir gelişme, gelecek için de ümitvar bir tablodur. Adalet ve Kalkınma Partisi seçim sonuçlarını doğru okumalı, Türkiye'nin bekası ve esenliği ile milletimizin huzur ve refahı için bundan sonra uygulayacağı politikalarda hassas hareket etmelidir. Önümüzdeki yeni dönemde siyasete daha çok uzlaşma, daha çok ahlak, daha fazla işbirliği, daha fazla adalet ve karşılıklı saygı hakim olmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi, milletinin kendisine verdiği yetki, destek ve gösterdiği teveccühle yeni bir görev ve sorumluluk üstlenmiş olup bunun gereğini milli menfaatler doğrultusunda daha etkili ve kararlı bir muhalefet anlayışıyla icra edecektir. Bundan herkes emin olmalıdır."

"YSK'NIN KARARINA BAKMAK LAZIM"

Bahçeli, TV kanallarında seçim sonuçlarına ilişkin farklı sonuçlar yayınlanmasına ilişkin; "YSK'nın kararına bakmak lazım. TV'ler çok farklı değerlendirmeler olmaktadır. Bu da TV'lerin siyasi iktidara yakınlığıyla doğru orantılıdır" dedi.

KAYNAK : DHA

 
31.03.2014 12:57
 

 

Yorum yaz
Yorumlar
Yorum kayıdı bulunamadı.
 
Haberi Paylaş
Facebook Google
Twitter myspace
Yahoo Digg
Friend Feed Delicious
Mixx Reddit
Stumble Upon E-posta gönder
 
 
Diğer Asayiş Haberleri
 
• KADINLARIN ZAFERİ
• İKTİDARDA KAPKARA VİCDANLI BİR ZÜMRE BULUNMAKTADIR
• KÜRTAJ YAPTIRAMAYINCA
• 112 POLİSİN DAHA GÖREV YERİ DEĞİŞTİ
• ANKARA POLİSİ'NE İZİNSİZ ARAMA YETKİSİ
• 10 İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ
• OLAYLI DERBİDE İLK CEZA POLİSE
• ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN 'ARAMA' AÇIKLAMASI
• POLİS TELSİZİNDE KORSAN YAYIN
• EMNİYET TE LOGOSUZ GÖRÜNTÜ DEVRİ BİTTİ
• DÜNYANIN POLİSİNİ TÜRKİYE EĞİTİYOR
• İSTANBUL DA POLİS EMNİYET ŞERİDİNE GİREMEYECEK
• PATLAYICI VE MOLOTOFLAR ELE GEÇİRİLDİ
• KOLTUĞUNDA SADECE 32 GÜN OTURABİLDİ
• MECLİS'E YÜRÜMEK İSTEYEN GRUBA MÜDAHALE
• MALATYA EMNİYETİ'NDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ
• İSTANBUL EMNİYETİ'NDE DEPREM
• KOCAELİ EMNİYETİ'NDE BİRÇOK MÜDÜRÜN GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLDİ
• İÇİŞLERİ BAKANI EFKAN ALA, 81 İLİN VALİSİNİ TOPLAYACAK
• EMNİYET, PARALEL TAKİBE ÖNLEM ALDI
 
 
Eylül-Ekim
Abone Olun
   
  Üye Girişi
Kullanıcı ismi
Şifre
 
« Kayıt ol | Şifremi unuttum? »
Toplam Ziyaretçi Sayısı : frontpage hit counter